Archiwa kategorii: moda

Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać produkty złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców bywa różny, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, iż zatuszowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia przez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy produkt zawiera jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki wyrafinowanym tkaninom i dodatkom.
W takim komplecie biała bluzka zachowuje ponadczasowy, dopasowany krój i jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo wygięte, lecz nieskomplikowane oraz postawione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana została podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje popularny model z tkaniny. Takowa tkanina daje jej lekko ekstrawaganckiego stylu oraz przekonuje, iż nosząca ją kobieta jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez butów na obcasie. My proponujemy połyskujące, srebrne buciki o topowym, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę na skos. Oryginalne buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia misterny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia mnóstwo łączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do sklepów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przenosi na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie damskie torebki