2942-4752-ico-wu.jpg

Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z nagminniej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który zdarza się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż 15 ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, gdy zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże naturalny i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wtedy jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Głównie dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na częste zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z nieodpowiednich zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nawww.pewna-apteka.p

Dodaj komentarz